Naprawa Macbook

Co zrobić, kiedy MacBook się nie ładuje?

Co zrobić, kiedy MacBook się nie ładuje?

Twój MacBook nie reaguje na ładowarkę lub zauważyłeś przerwy w dostarczaniu energii? Takie problemy mogą zwiastować uszkodzone gniazdo ładowania. Sprawdź, jak naprawić MacBook! 

 

Kiedy wymagana jest naprawa MacBook? 

Gdy MacBook nie chce się ładować, to nie oznacza jeszcze, że konieczna będzie wizyta w serwisie. W pierwszej kolejności należy dokładnie sprawdzić ładowarkę. Zdarza się, że drobne uszkodzenia powodują przerwy w dostawach energii. Dobrym pomysłem jest podłączenie innej ładowarki, bądź przewodu i sprawdzenie, czy problem nadal występuje. 

Zdarza się, że za problemy z ładowaniem odpowiedzialne jest zabrudzenie złącza. Jeśli po wyczyszczeniu MacBook dalej nie chce się ładować, to konieczna będzie jego wymiana. Najprawdopodobniej za tą usterkę odpowiedzialne jest złącze ładowania. 

naprawa macbook
naprawa macbook

MacBook nie chce się włączyć

Są sytuacje, gdy MacBook nie chce się włączyć. Nie zawsze odpowiedzialne za to jest złącze ładowania. Jeśli komputer, mimo naładowanego akumulatora wciąż nie chce się uruchomić, to może oznaczać, że doszło do uszkodzenia płyty głównej lub dysku twardego. Najlepiej, aby udać się do serwisu i zlecić szczegółową diagnozę podzespołów. Naprawa MacBook w ciemno zwykle nie ma większego sensu, dlatego, aby ograniczyć koszty najlepiej oddać sprzęt w ręce specjalistów. 

 

Koszt naprawy MacBook 

Koszt naprawy MacBooka jest uzależniony od modelu i rodzaju usterki. Aby poznać pełną wycenę należy umówić się na wizytę w serwisie. Zwykle naprawa MacBook kosztuje nie więcej niż kilkaset złotych. 

 

Czy można zapobiec naprawie MacBook? 

Aby naprawa MacBook nie była konieczna należy przede wszystkim zadbać o ładowarkę. To bardzo ważne, ponieważ czasami pozornie niegroźne uszkodzenia mogą doprowadzić do poważniejszych problemów. Nie warto korzystać również z ładowarek firm trzecich. Nieprawidłowe napięcie ładowania może doprowadzić do zwarcia, a tym samym do uszkodzenia złącza ładowania.