Jak wymienić szybkę w iPhonie 6? Poradnik

Jak wymienić szybkę w iPhonie 6? Poradnik

2 marca 2020 0 przez Michał

Uszkodzona szybka w iPhonie 6 to poważny problem, który uniemożliwia użytkownikowi komfortowe korzystanie z urządzenia. Podpowiadamy, jak najłatwiej wymienić szybkę, aby telefon znowu działał bez zarzutu.  

 

Uszkodzona szybka, jak ją rozpoznać? 

Uszkodzenie szybki w 99% przypadków powstaje w wyniku nieszczęśliwego upadku. Kontakt z twardym podłożem kończy się zwykle poważnym uszkodzeniem przedniego panelu. Rozbicie szybki objawia się charakterystycznym pęknięciem przypominającym pajęczą sieć. W takich sytuacjach zazwyczaj dotyk, jak i wyświetlacz są w pełni sprawne. 

Dobrą wiadomością jest to, że nie ma konieczności wymiany wyświetlacza, a to w znaczący sposób ogranicza koszty. Z naprawą iPhone’a 6 nie warto zwlekać, ponieważ brak ochrony panelu prędzej, czy później doprowadzi do poważnego uszkodzenia podzespołów. 

wymiana szybki iphone 6s

wymiana szybki iphone 6s

Czy można naprawić samodzielnie szybkę iPhone’a 6? 

O ile samodzielna wymiana całego wyświetlacza jest możliwa, to z wymianą szybki sytuacja nie jest już tak prosta. Oddzielenie uszkodzonej warstwy szkła od reszty przedniego panelu wymaga przede wszystkim specjalistycznych narzędzi. Osoba, która nie ma doświadczenia w naprawach może doprowadzić do uszkodzenia obudowy oraz wyświetlacza. Niestety, ale wizyta w serwisie będzie konieczna, jeśli chcesz, aby Twój iPhone 6 działał tak, jak wcześniej. 

Proces wymiany szybki w iPhonie 6 składa się z kilku etapów. W pierwszej kolejności należy usunąć szybkę przy pomocy molidbendowej żyłki lub separatora kriogenicznego. Następnie usuwane są pozostałości kleju oraz resztek szkła. Tak przygotowany panel jest gotowy do ścięcia polaryzatora. 

Dzięki temu możliwe jest wyczyszczenie wyświetlacza. Kolejny krok to laminacja w komorze bezpyłowej. W ten sposób montuje się przedni panel wraz z warstwą polaryzacyjną. Wszystkie elementy są dodatkowo łączone w autoklawie. Naprawiony telefon jest dodatkowo poddawany szczegółowym testom diagnostycznym. Jak widać naprawa nie jest taka prosta i przejście wszystkich kroków wymaga nie lada umiejętności. 

 

Ile kosztuje wymiana szybki iPhone 6S i innych? 

Koszt wymiany szybki w iPhone 6S oraz iPhonie 6 jest praktycznie taki sam. Za taką usługę w sprawdzonym serwisie trzeba będzie zapłacić około 200-250 złotych. Wymiana wyświetlacza jest znacznie droższa, dlatego warto wydać każdą złotówkę na taką usługę. Dodatkowo na wymienioną szybkę udzielana jest 6 miesięczna gwarancja. Dzięki temu nie trzeba obawiać się, że nowa szybka ulegnie uszkodzeniu po jakimś czasie. Samodzielna wymiana szybki iPhone 6S przy zakupie odpowiednich narzędzi nie będzie tańsza! 

 

Wymiana szybki iPhone 6S – czy warto? 

iPhone 6 nie jest telefonem nowym, dlatego wiele osób zastanawia się, czy taka wymiana jest w ogóle opłacalna. Możemy z pełną odpowiedzialnością powiedzieć, że takie urządzenie warto naprawić. W przyszłości będzie można je sprzedać bez większej straty. Smartfony z rozbitymi szybkami bardzo tracą na wartości i zainteresowanie potencjalnych klientów jest zdecydowanie mniejsze.