AppleFixiPhoneNaprawa iPhoneSerwis iPhone

Mój iPhone 6 się nie ładuje! Co zrobić?

Mój iPhone 6 się nie ładuje! Co zrobić?

Niektórzy użytkownicy iPhone 6 zmagają się z problemami podczas ładowania. Jeśli do urządzenia energia nie jest dostarczana prawidłowo. Czy w takiej sytuacji jest konieczna wymiana gniazda ładowania? Podpowiadamy, co zrobić w takiej sytuacji. 

 

W pierwszej kolejności szukamy przyczyny! 

Wymiana gniazda ładowania iPhone 6 jest tak naprawdę ostatecznością, dlatego przed udaniem się do serwisu na wizytę warto poszukać źródła problemu. Pierwszą przyczyną problemów z ładowaniem jest zabrudzone złącze Lightning. Zalegający kurz sprawia, że styki końcówka nie może wejść do końca, przez co ładowanie odbywa się z przerwami. Najlepszym sposobem jest zastosowanie wykałaczki. Z dużą ostrożnością należy wyciągnąć zalegające nieczystości. Po wykonaniu tej czynności telefon zacznie ładować się poprawnie. 

 

Wymiana gniazda ładowania w iPhone 6 nie jest konieczna, wówczas gdy uszkodzona jest ładowarka. Uszkodzenia przewodu, bądź samej kostki często objawiają się takimi problemami. Dobrym pomysłem jest wykorzystanie ładowarki od innego telefonu. Jeśli iPhone 6 zacznie ładować się bez problemu, to oznacza, że problem leży po stronie akcesoriów. Niektóre osoby stosują nieoryginalne ładowarki, co może skutkować uszkodzeniem gniazda ładowania lub nawet płyty głównej! Pamiętaj, zawsze kupuj akcesoria od sprawdzonych firm, które mają certyfikat Made for iPhone, iPad, iPod! 

wymiana gniazda ładowania iphone 6
wymiana gniazda ładowania iphone 6

Wymiana gniazda ładowania w iPhone 6 – kiedy jest konieczna? 

Gdy przedstawione kroki nie pomagają, to może oznaczać, że doszło do uszkodzenia gniazda ładowania. Zazwyczaj takie usterki powstają w wyniku upadku. Ten element jest połączony z mikrofonem, a także złączem słuchawkowym minijack, dlatego w iPhone 6 będzie konieczna wymiana gniazda ładowania włącznie z tymi elementami. Niestety, ale wizyta w serwisie będzie nieunikniona. Próba podjęcia naprawy na własną rękę może zakończyć się innymi uszkodzeniami, które zwiększą koszty naprawy. Warto powierzyć telefon profesjonaliście, który zna iPhone’a 6 od podszewki. 

 

Jakie są koszty wymiany gniazda ładowania w iPhone 6? 

Dla posiadaczy iPhone’ów 6 mamy dobrą wiadomość. Wymiana gniazda ładowania kosztuje tylko 119 złotych, dlatego nie musisz martwić się, że Twój budżet będzie nadszarpnięty. Dobre serwisy Apple są w stanie wymienić ten element praktycznie od ręki. To oznacza, że tego samego dnia odzyskasz w pełni sprawnego iPhone’a 6. 

 

Jak zapobiegać uszkodzeniom gniazda ładowania iPhone 6?

Tak naprawdę nie ma uniwersalnej rady, która pozwoliłaby na zachowanie złącza ładowania w idealnym stanie. Przede wszystkim korzystaj ze swojego telefonu ostrożnie. Unikaj upadków, ponieważ to głównie one są powodem poważnych uszkodzeń. 

 

Warto również regularnie czyścić telefon i dbać o to, aby akcesoria były w idealnej kondycji. Jeśli zauważyłeś, że przewód do ładowania jest przerwany, to nie zwlekaj i jak najszybciej udaj się do sklepu po nowy kabel. Podobna sytuacja jest z ładowarką do telefonu. Niewłaściwe napięcie przesyłane do urządzenia może doprowadzić do uszkodzenia gniazda ładowania, a także płyty głównej. 

 

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.