Bateria iPhoneSerwis iPhone

Czy w iPhonie SE da się wymienić baterię?

Czy w iPhonie SE da się wymienić baterię?

iPhone SE to ostatni mały telefon, który był dostępny w ofercie Apple. Jego świetne podzespoły sprawiają, że jest on w dalszym ciągu użytkowany. Czy w tym modelu można wymienić baterię, aby dalej cieszyć się smartfonem? Sprawdź! 

 

Charakterystyka telefonu iPhone SE 

iPhone SE to niewielki telefon, który dysponuje 4-calowym ekranem i aluminiową obudową. Dzięki zastosowaniu procesora Apple A9 i 2 GB pamięci RAM urządzenie pracuje bardzo wydajnie. Smartfon otrzymał nawet aktualizację do systemu iOS 13.3. Jego bezproblemowe działanie i kompaktowe rozmiary docenia wielu użytkowników. Wiele osób nie zrezygnowało na rzecz nowych iPhone’ów właśnie ze względu na dużą uniwersalność. Najsłabszą stroną tego modelu jest aparat, jednak dla fotografujących od czasu do czasu nie będzie to wielkim problemem. 

 

iPhone SE został wyposażony w baterię o pojemności 1624 mAh. Mogłoby się wydawać, że to niewiele, jednak ekran i podzespoły nie zużywają dużo energii, dlatego telefon można użytkować przez dłuższy czas. Mimo upływu lat iPhone SE wciąż zachwyca swoim eleganckim wzornictwem i niezłym wyposażeniem. 

iphone se wymiana baterii

iPhone SE wymiana baterii jest konieczna? 

Żywotność baterii iPhone’a SE jest ograniczona. Producent twierdzi, że po osiągnięciu 500 cykli ładowania, akumulator ma 80% oryginalnej pojemności. To dla użytkownika znak, że konieczne będzie odwiedzenie serwisu. Zwykle, gdy bateria ma poniżej 80% pojemności czas pracy bardzo mocno spada. W ten sposób nie warto zwlekać z wymianą, ponieważ z czasem może dojść do uszkodzenia obudowy, bądź ekranu. Zużyte akumulatory pęcznieją, przez co stanowią zagrożenie dla innych podzespołów. 

 

Czy warto wymieniać baterię w iPhone SE? 

Odpowiedź brzmi – zdecydowanie tak. iPhone SE z wymienioną baterią może działać jeszcze przez bardzo długi czas bez większych problemów. Argumentem opowiadającym się za wymianą baterii iPhone’a SE jest również cena takiej usługi. W profesjonalnym serwisie zapłacisz jedyne 125 złotych. Serwis AppleFix z Wrocławia twierdzi, że takie naprawy są zwykle wykonywane od ręki, dlatego jeszcze tego samego dnia będziesz miał swoje urządzenie z powrotem. 

 

Pamiętaj, aby wybierać serwisy, które wymienią baterię iPhone’a SE na nową i oryginalną. Dodatkowo warto dopytać o gwarancję. W sprawdzonych miejscach powinieneś otrzymać aż 6 miesięcy gwarancji. Tak długi okres ochrony daje komfort w użytkowaniu smartfona. 

 

Bateria iPhone SE, a samodzielna wymiana 

Aby zminimalizować koszty naprawy, niektórzy decydują się samodzielnie wymienić baterię iPhone’a SE. W internecie jest wiele poradników, które mówią jak zrobić to krok po kroku. My nie polecamy takiej praktyki, ponieważ brak doświadczenia i odpowiednich narzędzi może doprowadzić do uszkodzenia niektórych podzespołów. Ostatecznie okaże się, że koszt naprawy iPhone’a SE będzie dużo wyższy! 

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.