AppleFixBateria iPhoneiPhoneSerwis iPhone

Co zrobić, kiedy bateria w iPhonie 7 szybko się rozładowuje? 

Co zrobić, kiedy bateria w iPhonie 7 szybko się rozładowuje? 

iPhone 7 ma baterię, która pozwala na jeden dzień intensywnego użytkowania. Po pewnym czasie użytkownicy tego modelu skarżą się na pogorszenie czasu pracy. Co zrobić w takiej sytuacji? Podpowiadamy! 

 

Określenie stanu baterii w iPhone 7 

Aby dowiedzieć się w jakim stanie jest bateria iPhone 7 należy w pierwszej kolejności sprawdzić jej kondycję. Można to zrobić z łatwością z poziomu systemu iOS. Wystarczy wejść w ustawienia, aby następnie w sekcji bateria otrzymać pełne informacje na temat kondycji. Dokładną ilość cykli ładowania można również sprawdzić za pomocą specjalnej aplikacji. Wówczas należy podłączyć iPhone’a 7 za pomocą kabla Lightning do komputera. Po wykryciu urządzenia stan baterii zostanie pokazany. 

 

Bateria iPhone 7 – kiedy jest wymagany serwis

Konieczność wizyty w serwisie określa kondycja baterii. W nowych telefonach wynosi ona 100%. Po około 500 cyklach ładowania, czyli mniej więcej 2-3 latach, smartfon pokaże około 80% oryginalnej pojemności. Bateria iPhone 7 nie będzie już wtedy działać tak dobrze, dlatego warto zastanowić się, czy wizyta w serwisie nie będzie konieczna. 

 

Jeśli kondycja baterii będzie wynosiła mniej niż 80%, to na ekranie smartfona powinien pojawić się komunikat, że baterię należy wymienić. Nie warto z tym zwlekać, ponieważ w miarę upływu czasu akumulatory litowo-jonowe zużywają się. W efekcie bateria może napuchnąć i uszkodzić obudowę, a także wyświetlacz. Jeśli zauważyłeś taki objaw to jak najszybciej udaj się do serwisu na naprawę baterii iPhone’a 7. 

bateria iphone 7

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, ale zużyty akumulator wpływa na wydajność urządzenia. Apple na swojej stronie piszę, że brak wystarczającej mocy powoduje ograniczenie wydajności procesora. Zacinanie telefonu może być spowodowane właśnie uszkodzoną baterią iPhone’a 7. 

 

Bateria iPhone 7 – jaki koszt wymiany? 

Koszt wymiany baterii w iPhonie 7 wynosi 149 złotych. Nie jest to kwota wygórowana. Po wykonanej usłudze smartfon znowu będzie działał tak jak należy. Serwis AppleFix mówi, że gwarancją bezproblemowego działania jest stosowanie oryginalnych akumulatorów. Nie warto oszczędzać na tanich zamiennikach z Chin, ponieważ mogą one doprowadzić do uszkodzenia smartfona. Ich zużycie jest również dużo szybsze, dlatego warto mieć to na uwadze. 

 

Czy baterię iPhone 7 można wymienić samodzielnie? 

W teorii jest to możliwe, jednak w praktyce wygląda to zupełnie inaczej. Do wymiany baterii konieczne są specjalne narzędzia, a także odpowiednie umiejętności. Zwykły użytkownik podczas otwierania obudowy może ją uszkodzić. Wymiana baterii iPhone 7 w taki sposób wiąże się z dodatkowymi kosztami i wizytą w serwisie. 

Usterki mogą również powstać podczas odłączania starej baterii. Nie warto ryzykować. Oszczędności na samodzielnej wymianie są niewielkie. Dodatkowo przy wymianie baterii w profesjonalnym serwisie możesz liczyć na gwarancję! 

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.