AppleFixiPhoneNaprawa iPhoneSzybka do iPhone

Ile kosztuje wymiana szybki w nowym iPhonie 8?

Ile kosztuje wymiana szybki w nowym iPhonie 8?

iPhone 8 to bardzo chętnie wybierany telefon, z którego wciąż korzysta wielu użytkowników. Jedną z popularniejszych usterek w tym modelu jest uszkodzona szybka. Ile kosztuje jej wymiana? Na to pytanie znajdziesz odpowiedź w tym artykule. 

 

Wymiana szybki iPhone 8 – kiedy jest konieczna? 

Jeśli mielibyśmy wymienić trzy najpopularniejsze usterki iPhone’a 8, to uszkodzona szybka byłaby bezapelacyjnie na miejscu pierwszym. Ten rodzaj uszkodzenia powstaje w wyniku upadku. Wystarczy chwila nieuwagi, aby telefon wyśliznął się z dłoni. Uderzenie o twardą powierzchnię w najlepszym wypadku kończy się uszkodzeniem szybki. Objawy są bardzo charakterystyczne, ponieważ dokładnie widać rozbicie przypominające pajęczą sieć. W takich przypadkach wyświetlacz, jak i warstwa dotykowa pozostają nienaruszone. 

 

Gorszy scenariusz zakłada uszkodzenie wyświetlacza. Wówczas na przednim panelu pojawiają się kolorowe paski, a normalne korzystanie z urządzenia nie jest możliwe. To wpływa na zdecydowanie wyższe koszty naprawy. Niektóre serwisy, mimo uszkodzenia szybki proponują wymianę całego panelu. Taki zabieg nie ma większego sensu i tylko naraża klienta na wysokie koszty. Warto poszukać takiego serwisu, który poradzi sobie z wymianą szybki iPhone 8 na zupełnie nową. 

 

Wymiana szybki iPhone 8 jak wygląda proces wymiany? 

Wymiana szybki nie jest tak łatwa, jak mogłoby się wydawać, dlatego osoby, które chcą naprawiać iPhone 8 na własną rękę mogą napotkać wiele trudności. Cały proces zaczyna się od oddzielenia ekranu od rozbitej szybki. Najlepiej zrobić to przy pomocy molibendowej żyłki lub separatora kriogenicznego. 

 

Serwisant musi oczyścić panel z kleju oraz resztek szkła, aby następnie przejść do ścięcia polaryzatora. Po dokładnym wyczyszczeniu wyświetlacza można przejść do jego laminacji. Ostatnie kroki polegają na montażu nowej szybki z warstwą polaryzacyjną. Cała konstrukcja jest połączona w autoklawie pod wpływem odpowiedniego ciśnienia i temperatury. W ten sposób nowa szybka jest zamontowana. Aby mieć pewność, że wszystko się udało, serwisant zwykle wykonuje dodatkowe testy diagnostyczne. 

 

Ile kosztuje wymiana szybki w iPhonie 8? 

Wymiana szybki iPhone 8 nie jest usługą drogą. W dobrym serwisie zapłacisz nie więcej niż 349 złotych. Wymiana wyświetlacza jest droższa o około 100-200 złotych, dlatego oszczędności są widoczne już na pierwszy rzut oka. 

 

Czy warto wymieniać szybkę w iPhonie 8? 

Oczywiście, wymiana szybki w iPhone 8 ma jak najbardziej sens. Koszt takiej usługi nie jest drogi, a nowa szybka pozwoli na komfortowe korzystanie z urządzenia. W przyszłości, jeśli będziesz chciał pozbyć się telefonu, to nie będziesz miał z tym większych problemów. Nowe, oryginalne szybki są bardzo wytrzymałe. 

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.