Pęknięta szybka do iPhone 8 – jak wygląda wymiana?

Pęknięta szybka do iPhone 8 – jak wygląda wymiana?

17 lutego 2020 0 przez Michał

Pęknięta szybka do iPhone 8 sprawia, że komfortowe korzystanie z urządzenia nie jest możliwe. Dodatkowo telefon pod względem estetycznym nie wygląda już tak dobrze, jak w dniu zakupu. Na szczęście w dobrym serwisie można wymienić szybkę iPhone’a 8 bez większego problemu. 

 

Pęknięta szybka do iPhone’a 8 – co zrobić? 

Powodem pękniętej szybki jest zazwyczaj upadek z wysokości. Mimo że przedni panel jest zabezpieczony szkłem Gorilla Glass, to w momencie kontaktu z twardym podłożem nie ma on większych szans. Charakterystycznym objawem zbitej szybki jest rozbicie przypominające pajęczą sieć. Tego typu usterki nie wpływają na działanie dotyku oraz wyświetlacza. Wiele serwisów sugeruje wymianę całego panelu, jednak okazuje się, że nie jest to konieczne. 

Najlepsze serwisy Apple w Polsce dysponują narzędziami oraz wiedzą, która pozwala im odseparować uszkodzony element od wyświetlacza. Zachowanie oryginalnego ekranu to dobra wiadomość dla posiadaczy iPhone’a 8, ponieważ nie muszą się oni martwić tym, że po wymianie szybki ostrość, jak i odwzorowanie kolorów ulegną zmianie. 

Niektórzy posiadacze tego modelu chcą naprawiać go na własną rękę. Takiej praktyki nie polecamy, ponieważ bardzo łatwo jest o uszkodzenie wyświetlacza, przedniej kamery, jak i innych elementów przedniego panelu. Naprawą powinien zająć się serwisant, który zajmuje się tego typu usterkami na co dzień. Naprawa na własną rękę nie jest wcale tańsza, dlatego nie warto ryzykować utraty smartfona i narażania się na dodatkowe koszty. 

wymiana szybki iphone 5s

wymiana szybki iphone 8

Szybka do iPhone’a 8 – gdzie wymienić? 

iPhone’a 8 na wymianę szybki nie warto oddawać do pierwszego, lepszego serwisu. Brak doświadczenia może doprowadzić do poważnych uszkodzeń. Najlepiej skorzystać z usług miejsca, gdzie serwisowane są wyłącznie sprzęty z logo nadgryzionego jabłka. Pracownicy znają smartfony Apple od podszewki, dlatego bez problemu naprawią szybkę Twojego iPhone’a 8. 

 

Szybka do iPhone’a 8 – cena wymiany 

Wymiana szybki w iPhonie 8 kosztuje 350 złotych. To znacznie tańsza usługa niż wymiana całego wyświetlacza. Warto również przypomnieć, że podczas tej naprawy zachowany zostanie oryginalny wyświetlacz. 

 

Czy warto skorzystać z usługi wymiany szybki? 

Wymiana szybki w iPhonie 8 jest przede wszystkim tania, a także w pełni bezpieczna. Jeśli oddasz swój telefon do sprawdzonego serwisu, to nie musisz obawiać się, że coś pójdzie nie tak. W sprawdzonych miejscach dostaniesz 6-miesięczny okres gwarancyjny. Jeśli z szybką będzie działo się coś niepokojącego, to w każdej chwili możesz zwrócić się do serwisu. To daje pocz